Różne rodzaje biurowych paneli akustycznych

Od czego zacząć wybór ekranów akustycznych?

Zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby wypróbować ekrany akustyczne, ale nie wiesz, czego szukać. Ekrany akustyczne https://ogrodzeniaplastikowe.info/ogrodzenia-akustyczne-cennik/ . W końcu jest to bardzo wyspecjalizowana dziedzina z wieloma opcjami. Czego powinieneś szukać w ekranach akustycznych? Jest kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przy dokonywaniu wyboru. Oto, czego należy szukać w panelach ogrodzeń akustycznych.

Redukujące hałas ogrodzenia akustyczne lub panele pochłaniające kosztują więcej niż zwykłe panele, ale są bardziej skuteczne w kontroli hałasu. Modułowe ekrany akustyczne są mocne i trwałe, ważą do 62 funtów. Każdy panel tworzy akustyczną barierę dźwiękową z sąsiednimi panelami. 2″ podwójna pętla i haczyk na górze każdej kurtyny umożliwiają łączenie paneli ze sobą w pożądane konfiguracje akustyczne lub obudowy. Po połączeniu ze sobą, panele te skutecznie redukują hałas z zewnątrz nawet o 90%.

Jak działają ekrany akustyczne?

Pochłanianie hałasu przez materiały dźwiękochłonne jest jednym z ważnych czynników w redukcji dźwięku. Skuteczność paneli akustycznych zależy jednak od materiałów użytych do ich budowy. Istnieją dwa podstawowe materiały stosowane w nowoczesnych panelach akustycznych: pianka akustyczna i sztywna cienka folia. Panele z pianki akustycznej są powszechnie wykonane z poliuretanu, który jest delikatną i elastyczną cieczą, natryskiwaną do standardowej formy. Powstały w ten sposób produkt po utwardzeniu jest gęsty, zwarty i posiada naturalne właściwości odbijania światła. Akustyczne panele cienkowarstwowe składają się z arkuszy folii na bazie poliestru, które są montowane na sztywnych ramach aluminiowych.

Przegrody akustyczne redukują hałas z zewnątrz poprzez stworzenie przestrzeni pomiędzy wewnętrznymi i zewnętrznymi systemami akustycznymi, pozwalając na przejście niektórych dźwięków, jednocześnie redukując lub pochłaniając inne. Niektóre ekrany akustyczne są przeznaczone do pracy w określonych pomieszczeniach i środowiskach, takich jak pomieszczenia biurowe lub studia nagrań. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność, przegrody akustyczne powinny być prawidłowo zainstalowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi, a także wymaganiami akustycznymi danego pomieszczenia lub lokalizacji.

Ekrany akustyczne działają poprzez redukcję dźwięków zewnętrznych przedostających się do wnętrza. Dwa podstawowe typy ekranów akustycznych to ekrany z ramą pełną i z ramą elastyczną. Oba mają zalety w porównaniu ze zwykłymi przegrodami montowanymi na ścianie, które są mniej elastyczne i droższe. Poniżej przedstawiamy główne typy ekranów akustycznych:

Rodzaje ekranów akustycznych

Rigid Fiberglass-Cement-Acoustic-Screens Rigid fiberglass-cement acoustic screens are considered the best for acoustics in recording studios, because they are highly efficient, lightweight and sturdy. Mogą być również instalowane samodzielnie, bez pomocy profesjonalisty. Ekrany te są również łatwe do zainstalowania na sufitach, ścianach i podłogach, ponieważ są solidne i nie można ich w żaden sposób zgiąć ani naruszyć. Sztywne panele z włókna szklano-cementowego nie przepuszczają dźwięku, zmniejszając tym samym pogłos i przenoszenie dźwięku. Nie pozwalają na zmianę częstotliwości dźwięku, dlatego idealnie nadają się do monitorowania i kontroli.

Ekrany akustyczne Rollup z elastyczną ramą Ekrany akustyczne Rollup są idealne do każdego pomieszczenia lub obszaru, który wymaga kontroli dźwięku, a które mogą nie być odpowiednie do innych zastosowań ze względu na ich rozmiar i elastyczność. Tego typu ekrany akustyczne są popularnie stosowane w środowiskach biurowych, gdzie pomagają zredukować przenoszenie hałasu i echo, a także pomagają utrzymać dźwięk w określonym obszarze. Po zwinięciu, ekrany akustyczne są nieprzepuszczalne dla wilgoci, co czyni je bardzo użytecznymi w miejscach, gdzie znajdują się rury wodociągowe lub systemy odprowadzania ścieków. Są one również niezwykle przydatne w szpitalach, laboratoriach, salach konferencyjnych i studiach nagrań, gdzie jakość dźwięku ma kluczowe znaczenie.

Ekrany biurkowe Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej kompaktowego niż ekrany akustyczne lub panele ścienne ze sztywnej pianki, możesz rozważyć ekrany biurkowe. Są one idealne do zastosowania w małych i wąskich przestrzeniach, są dość tanie i mają te same zalety co ekrany akustyczne, takie jak energooszczędność i redukcja hałasu. Niektóre ekrany biurkowe umożliwiają elastyczne kadrowanie, składanie lub składanie w celu dostosowania do kształtu przestrzeni, a niektóre oferują nawet mechanizmy blokujące zapewniające dodatkowe bezpieczeństwo i stabilność. Inne opcje obejmują modele biurkowe, które są idealne dla pojedynczych właścicieli lub małych biur. Możesz również zdecydować się na jednostki montowane na ścianie, które są idealne, jeśli chcesz pokryć cały pokój lub całe miejsce pracy.

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *